Ile wytrzyma twój laptop - z wizytą w serwisie.

Od wielu lat laptopy dominują rynek sprzętu komputerowego. Obecnie nie ma już chyba osoby, która do nauki lub pracy nie używałaby laptopa. Choć w ostatnich latach tablety i smartfony stały się bardzo popularne to jednak ze względu na ergonomię użytkowania i obsługę oprogramowania komputery przenośne są niezastąpione. Mimo, iż z każdym miesiącem powstają nowe konstrukcje a producenci prześcigają się w reklamach swoich nowinek zakup laptopa może się stać nie lada wyzwaniem, głównie dlatego, że laptopy stały się jednymi z bardziej awaryjnych urządzeń elektronicznych ostatnich lat. Wysyp serwisów laptopów i wiele usług towarzyszących temu segmentowi rynku IT zdaje się potwierdzać postawioną przed chwilą tezę.

Czytaj więcej...

2 laptopy, 2 podejścia

Laptop HP Book Pro 4510s

 

                Wydawać by się mogło, że Laptop HP Book Pro 4510 s został zaprojektowany tak, aby dogodzić profesjonalistom i stworzony tylko do pracy w korporacji. Owszem, jego konstrukcja jest bardzo przemyślana i tutaj nie można nic zarzucić producentowi, ale gdy przyjrzymy mu się z bliska, gdyż na pewno znajdziemy w nim nie tylko same zalety.

Czytaj więcej...

Cieńszy MacBook już niedługo w sklepach!

                Gigant Apple co chwila zachwyca nas nowymi pomysłami. Już teraz proponuje najcieńsze urządzenie z serii laptopów, z którego możemy korzystać codziennie. Czy da się tu zrobić coś jeszcze? Okazuje się, że tak. Według nowych doniesień już ruszyła produkcja podzespołów, chociaż w małych ilościach. Apple ma w planach umieścić 13'' calowego Macbooka Pro bez znanego ekranu Retina. Jak będzie wyglądał? Za chwile powiemy co wiadomo na temat nowego sprzętu. Trzeba jednak przyznać, że zmiana urządzenia na cieńsze jest zdecydowanie skomplikowanym procesem, który wymaga użycia nowoczesnych technologii w celu zmniejszenia wielkości poszczególnych podzespołów.

Czytaj więcej...