Naprawa dysku twardego i odzyskiwanie danych

Przyszła wreszcie pora żeby zmierzyć się z tym delikatnym tematem. Zastanawiam się od zawsze czy odzyskiwanie danych musi być drogie? Czy utrata danych zawsze musi  się przytrafić w najmniej odpowiednim momencie. Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta jak mogłoby się wydawać. Zacznijmy od początku. Koszty uruchomienia profesjonalnego laboratorium odzyskiwania danych  są dość duże. Za nie jedno takie miejsce można by kupić mieszkanie w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku czy Krakowie, nie mówiąc już o mniejszych miastach. Kolejną rzeczą która ma duży wpływ  na koszt odzyskiwania danych są części zamienne, a tak naprawdę poszukiwania,  odpowiednich części, które mogą trwać wiele dni, i ich zakupu. Wiele lat badań aby dorównać do światowego poziomu oraz odpowiednie szkolenia, które w kraju są praktycznie nie dostępne to kolejne wydatki, podnoszące cenę usługi.

Czytaj więcej...

Czyszczenie ekranu w Apple IMac

Pracując na aluminiowym Apple Imac z 2012 roku od jakiegoś czasu zacząłem zauważać, że ekran staje się coraz bardziej zabrudzony. Niestety był to kurz od wewnątrz szyby więc mycie i czyszczenie zewnętrzne nic nie pomagało.

Czytaj więcej...

Dziecięce aplikacje

                Aplikacje dla dzieci nie tylko zajmują, ale również uczą. Dlatego też dzisiaj przedstawimy kilka przydatnych propozycji, które możesz zaproponować dziecku w czasie podróży.

                Pou to darmowa propozycja na Androida oraz iOS. Propozycja bardzo ciekawa i co ważniejsze, działa intuicyjnie. Całość napisana jest w języku angielskim, jednak konstrukcja gry pozwala na zabawę bez znajomości tego języka. Pamiętamy jeszcze Tamagotchi? Opieka nad wybranym pupilem, karmienie, tresura, głaskanie oraz inne zadanie to coś, z czym dziecko spotka się tutaj. Za wersję na iOS zapłacimy 1,79€. Wersja na Android jest całkowicie darmowa.

Czytaj więcej...

Przegląd najciekawszych aplikacji na Facebooka

                Facebook stworzony przez utalentowanego i ambitnego zarazem Marka Zuckenberga każdego dnia przybiera na wartości. Ostatnią nowością tego portalu było dodanie kilku innowacyjnych opcji do statusu, dzięki którym użytkownicy tego popularnego portalu społecznościowego mogli określić własne uczucia. Nowe emocje, na których Facebook wyrażenie pozwala to uczucia obejmujące temperaturę ciała, możliwość podzielenia się informacją, jakie piwo w danej chwili spożywamy lub ulubionym posiłkiem.

Czytaj więcej...

Jak kupować sprzęt komputerowy, by oszczędzić?

Rynek produktów komputerowych, to dzisiaj cała masa opcji do wyboru, co jest o tyle korzystne, że jako konsumenci mamy więcej szans na zaspokojenie swoich potrzeb z tego zakresu. Niewiele osób jednak próbuje się uprzednio zorientować w ewentualnych opcjach, które pomagają w zakupie komputera za niższą kwotę, dzięki czemu można nieco środków zachować na realizację innych celów.

Czytaj więcej...