HTC One Max i LG Nexus 5 dwiel alternatywy dla Apple i Sony

Smartfon Nexus 5

 

                Smartfon Nexus 5 to sprawdzony i bardzo intuicyjny smartfon przeznaczony nie tylko dla wymagających, ale również osób, które po prostu kochają gadżety. Na pierwszy rzut oka jego design jest zachwycający, aczkolwiek pewne funkcje smartfona mogą po pewnym czasie stać się dla nas uwłaczające. To aboslutnie obowiązkowy gadżet dla każdego, komu zależy na błyskawicznej komunikacji, ale również dla kogoś, kto nie ma zbyt dużych i co ważne wygórowanych oczekiwań.

Przekątna wyświetlacza w tym modelu wynosi tylko 4,9 cala a system operacyjny to Android 4.4 KitKat. Z pewnością 16 GB dedykowanej pamięci wbudowanej wystarczy, aby przechować nie tylko numery do wielu znajomych, ale przede wszystkim zarządzać dokumentami, aplikacjami i wieloma innymi ulubionymi rzeczami, do których chcesz mieć dostęp zawsze i wszędzie. Aparat zastosoawny w tym modelu charakteryzuje się ośmioma milionami pikseli.

            Natomiast minusem może się okazać brak radia FM. Jeśli naszym priorytetem jest niezaprzeczalnie łatwa komunikacja w Internecie to możemy być pewni, że właśnie taka będzie dzięki złączu Wi-Fi i Wi-Fi Direct, a także Bluetooth 4.0. W dowolnej chwili możemy skorzystać z błyskawicznego złącza USB lub podłączyć słuchawki, aby posłuchać muzyki na przykład czekając w kolejce do lekarza. Takie rozwiązanie zostanie na pewno docenione przez osoby zniecierpliwione i takie, które cenią rozrywkę mobilną w dowolnym miejscu i czasie. Za ten model zapłacimy tylko 1399 złotych, więc jest to stosunkowo niska cena biorąc pod uwagę jego możliwości i rozmaite funkcje. Rozdzielczość wyświetlacza wynosi 1920 x 1080 pikseli i obejmuje 16 milionów kolorów IPS. Warto zwrócić uwagę na jakość HD, dlatego przeglądanie obrazów, oglądanie filmów czy korzystanie z aplikacji to prawdziwa przyjemność, szczególnie dla nowicjuszy. Jednak osoby wymagające mogą czuć na tym polu lekki niedosyt i szybko przekonają się, że to dla nich niewystarczające. Minusem zdecydowanie jest brak czytnika kart pamięci microSD, co jest potężną wadą przy tym modelu.

 

HTC One Max

 

                HTC One Max to świetny dotykowy telefon, który przeznaczony jest dla osób wymagających I takich, które nie potrafią rozstać się z telefonem. Jednak dla osób, które są przyzwyczajone do korzystania z tradycyjnej klawiatury to jej brak może utrudniać nam komunikację i jednocześnie bezpośrednio kolidować z wygodą użytkowania. Wymiary tego modelu to 164,50 milimetrów wysokości, 82,50 milimetrów szerokości i 10,29 milimetrów grubości. Waży zaledwie 217 gram, dlatego jego atutem jest lekkość i to, że nie zajmuje zbyt dużo miejsca w torebkach czy kieszeniach spodni. Wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli wynosi 5,90 cali i również zapewnia jakościowy obraz wykorzystując 16 M kolorów. Jeśli szukamy taniego urządzenia, które umożliwi nam szybką i jakościową komunikację to na pewno jest to pozycja godna zastanowienia dla wszystkich miłośników oszczędności i tradycyjności. Nie oznacza to jednak, że model nie jest nowoczesny, co widać już po designie. Standardowa bateria, w jaką ten sprzęt został wyposażony w baterię Li-Po o mocy 3300 mAh. Pamięć, jaką otrzymamy na początek w tym egzemplarzu to 32 GB i jest to naprawdę wystarczająco dużo dla każdego. Jeśli po pewnym czasie będziemy chcieli dokupić do 2GB dodatkowy zakres pamięci pamiętajmy o nieco większych kosztach.

            Obsługiwane karty pamięci w tym urządzeniu to microSD aż do microSDXC o maksymalnej pojemności do 64 GB. Systemem operacyjnym jest Android 4.3 Jelly Bean. Natomiast procesorem w tym modelu jest oczywiście układ Qualcomm Snapdragon 600 8064 o zegar 1,70 GHz. Minusem znaczącym dla wielu może się okazać charakter modelu czyli brak tradycyjnej klawiatury. Kolejną wadą jest brak dwóch kart SIM. Transmisja danych za pośrednictwem tego urządzenia przebiega naprawdę błyskawicznie i na pewno przekonamy się o tym niejednokrotnie. Atutem jest też czytnik RSS, który umożliwi nam pozostawanie na bieżąco w najważniejszych kwestiach. Dzięki wybranym kanałom dowiemy się co słychać w sieci, dlatego zdecydowanie HTC One Max polecany jest nastolatkom i osobom początkującym.