Windows Phone 9 z podzielonym ekranem.

                Windows od dawna jest już znany w wersji telefonicznej, ale czy spełnia wszystkie nasze oczekiwania? Dotarły do nas plotki o nowym Windows Phone 9, który w wersji poglądowej będzie w rękach deweloperów już w grudniu tego roku. Oprócz różnych plotek, wiemy o kilku szczegółach, które okazują się dość ważne dla przeciętnego użytkownika telefonu, a właściwie smartfona. Zobaczmy zatem czym dokładnie zaskoczy nas nowa wersja oprogramowania.

 

                W sieci możemy znaleźć wzmianki na temat Windowsa 9, który rozwijany jest w ramach głośnego projektu Threshold. Co dokładnie ukrywa się pod nazwą? Nic innego, jak kodowa nazwa nowego, dużego Windowsa oraz oprogramowania dla smartfonów w wersji 9. każda kolejna wersja odkrywa przed nami swoje plusy oraz minusy. Użytkownicy potrafią określić swoje oczekiwania, które większość producentów bierze do siebie. Zobaczmy więc, co producenci Windowsa wzięli sobie do serca.

                TK Tech News poinformował, że Microsoft udostępni wersję podglądową Windows Phone 9 kilka miesięcy po wydaniu Windows 9 Technology Preview, którego premiera przewidziana jest na 30 września 2014 rok. Wtedy również system znajdzie się w rękach deweloperów. Czy możemy się spodziewać? W nowych mobilnych okienkach pojawi się ciekawa i jednocześnie bardzo pożyteczna funkcja – dzielenie ekranu. Dotyczy to jedynie urządzeń przekątnej 4,7 cala oraz większych. Funkcja ta znana nam jest już z Windows 8 oraz tabletów marki Samsung. Takie rozwiązanie pozwoli nam pracować w dwóch aplikacjach w tym samym czasie.

                Połączenie Windows Phone oraz Windows RT pozwla na takie właśnie rozwiązanie. Microsoft już dawno temu potwierdził, że nie będzie miał trzech wersji Windows. Scalenie dwóch jest więcej niż pewne. W pierwszym systemie dodano już wsparcie dla wyświetlaczy w większym rozmiarze, które używane są między innymi w tabletach. Krążą również plotki o pozbyciu się tradycyjnego pulpitu. W dokumentacji często przewija się "Windows Mobile" i tak też być może zostało nazwane to połączenie.

                Windows Phone 9 zapowiada się zatem bardzo ciekawie. Dokładne szczegóły systemy poznamy już w grudniu. Na dzień dzisiejszy wiemy jeszcze, jak będzie wyglądać aktualizacja. Smartfon coraz bardziej zaczyna przypominać mini komputer, a dostępność aplikacji oraz funkcji z każdym kolejnym modelem się zwiększa. Pozostaje nam więc poczekać do grudnia na dokładnie szczegóły.