2 laptopy, 2 podejścia

Laptop HP Book Pro 4510s

 

                Wydawać by się mogło, że Laptop HP Book Pro 4510 s został zaprojektowany tak, aby dogodzić profesjonalistom i stworzony tylko do pracy w korporacji. Owszem, jego konstrukcja jest bardzo przemyślana i tutaj nie można nic zarzucić producentowi, ale gdy przyjrzymy mu się z bliska, gdyż na pewno znajdziemy w nim nie tylko same zalety.

Przede wszystkim design tego modelu jest surowy, co może nie odpowiadać każdemu. Wbrew biznesowemu designowi są również bardzo podobne do tradycyjnych laptopów, których najczęściej używany w domowym zaciszu. Główną zaletą tego modelu jest oczywiście cena, wydajność i szybkość a także nieprawdopodobną lekkość, ale odstraszać mogą takie kwestie jak nadmierny hałas (który po pewnym czasie może być również uciążliwy dla naszych uszu) i oczywiście lustrzana matryca, która niekoniecznie ma zwolenników. Przyjrzyjmy się więc na początek obudowie tego komputera, która sprawia wrażenie, jakby była zdolna do przetrwania wszelkich uszkodzeń. Ze względu na to, że komputer wywodzi się z serii Probook posiada on plastikową obudowę. Gdybyśmy jednak się jej obawiali i gdyby zależało nam na posiadaniu lepszej obudowy to koniecznie powinniśmy wybrać coś z serii EliteBook. Natomiast jeśli dokładnie przyjrzymy się obudowie to zauważymy, że choć nie jest to stuprocentowy plastik, to na pewno przetrwa niejeden upadek z wysokości. O tym egzemplarzu można powiedzieć tylko jedno: jest niezniszczalny, ale oczywiście pod warunkiem normalnego użytkowania zgodnie z zaleceniami producenta.

            Laptop HP Book Pro 4510s cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród wymagających i biznesowych klientów, dla których priorytetem jest nie tylko niezawodność, ale również oszczędność. Mimo to, jeśli zdecydujemy się za niego zapłacić musimy wiedzieć, że jest naprawdę solidny, dzięki czemu może być naszym narzędziem w pracy przez kilka kolejnych lat (o ile nie wymienimy go na nowszy model lub jakąś nowość). Znajdziemy tutaj bardzo dużo dodatków o charakterystycznej, błyszczącej fakturze, która na pewno ma znaczący wpływ n design tego modelu. Minusem jest to, że laptop jest bardzo podatny na zabrudzenia, w tym odciski palców, dlatego wymaga regularnego czyszczenia, jeśli chcemy, aby przetrwał z nami kolejne lata. Kanciaste kształty obudowy nadają mu surowego charakteru, co automatycznie narzuca jego zastosowanie. Idealny nie tylko do biura, ale również do pracy w terenie lub w domu. Intuicyjny, lecz bardzo hałaśliwy co na dłuższą metę może nam przeszkadzać.

 

Flex 10 Notebook LENOVO

 

                Flex 10 Notebook LENOVO to prawdziwa innowacyjność na rynku elektronicznym. Przede wszystkim z pewnością spełni wymagania nawet najbardziej wymagającej osoby, która szuka kompromisu pomiędzy ceną a jakością. W większości sklepów za ten model musimy zapłacić niecałe 1500 złotych, ale oczywiście wszystko zależy od tego, czy chcemy dokupić do niego coś jeszcze (chociażby akcesoria lub dodatkową pamięć). Minusem w tym modelu może jednak okazać się ekran, którego przekątna to 10,1 cala. To stosunkowo mało, jeśli przykładowo mamy problemy ze wzrokiem i szukamy czegoś odpowiedniego, co na pewno pozwoli nam na spełnienie wymagań. Atutem zaś jest możliwość wykorzystania dwóch trybów pracy, co zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania. Pierwszy tryb pracy jest oczywiście standardowy czyli tryb laptopa – dla osób, które nie mogą rozstać się z klawiaturą i nie wyobrażają sobie pracy bez niej. Natomiast dla osób ceniących mobilność, szybkość i nowoczesną technologię rekomendowany jest tryb podstawki umożliwiający zarządzanie aplikacjami i dokumentami za pomocą dotyku, bez użycia tradycyjnej klawiatury. Dodatkowo z tego drugiego trybu możemy korzystać w podróży, co jest naprawdę wygodne i błyskawiczne. Systemem zastosowanym w tym notebooku jest oczywiście Windows 8, więc masz gwarancję, że korzystanie z aplikacji i wielu innych programów przebiegnie bez zakłóceń. Atutem ogromnym przemawiającym bezpośrednio na zakup tego modelu jest jego absolutna lekkość i kompaktowość. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na cenę, która nie jest wygórowana, tylko rozsądna porównując zalety sprzętu. Jedną z nich są oczywiście rewolucyjne głośniki stereo, które umożliwiają rozkoszne delektowanie się muzyką i niesamowitą jakość dźwięku. W związku z tym prawdziwą przyjemnością będzie oglądanie filmów i słuchanie muzyki za pośrednictwem tego sprzętu. Jeśli zależy nam na płynnej komunikacji na kanałach social media umożliwia nam to wyjątkowa kamera internetowa 720 p, za pomocą której i Facebooka utworzymy niezapomniane video i podzielimy się ze znajomymi nowinkami z naszego życia w trybie life bez zakłóceń.