Cieńszy MacBook już niedługo w sklepach!

                Gigant Apple co chwila zachwyca nas nowymi pomysłami. Już teraz proponuje najcieńsze urządzenie z serii laptopów, z którego możemy korzystać codziennie. Czy da się tu zrobić coś jeszcze? Okazuje się, że tak. Według nowych doniesień już ruszyła produkcja podzespołów, chociaż w małych ilościach. Apple ma w planach umieścić 13'' calowego Macbooka Pro bez znanego ekranu Retina. Jak będzie wyglądał? Za chwile powiemy co wiadomo na temat nowego sprzętu. Trzeba jednak przyznać, że zmiana urządzenia na cieńsze jest zdecydowanie skomplikowanym procesem, który wymaga użycia nowoczesnych technologii w celu zmniejszenia wielkości poszczególnych podzespołów.

 

                Plotki na temat nowego urządzenia, a mianowicie cieńszych MacBooków krążą po sieci już od jakiegoś czasu. Informacje na ten temat możemy znaleźć w serwisie Digitimes. Plotki głoszą, że gigant Apple wprowadzi na rynek cieńszego MacBooka w tym lub w następnym (2015) roku. Testowy proces tworzenia nowoczesnych komponentów dla komputera w małych ilościach już trwa. W samym raporcie możemy przeczytać, że przed końcem roku 2014 Apple zamierza wstrzymać produkcję 13-calowego MacBooka Pro bez wykorzystania ekranu Retina.

                Wcześniejsze plotki krążące po sieci mówią, że nowy model MacBooka Air ma mieć 12'' ekran Retina o bardzo wysokiej rozdzielczości. Gładzik ma nie posiadać fizycznego przycisku, a sam komputer ma nie posiadać wentylatorów. Apple na ten czas jeszcze nie komentuje tych plotek. Oczywiście zanim cokolwiek zostanie potwierdzone, będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, ale z pewnością warto. Cieńsze rozwiązania pozwolą nam na zdecydowanie więcej możliwości, a co ważniejsze, będzie on jeszcze bardziej funkcjonalny.