Czyszczenie ekranu w Apple IMac

Pracując na aluminiowym Apple Imac z 2012 roku od jakiegoś czasu zacząłem zauważać, że ekran staje się coraz bardziej zabrudzony. Niestety był to kurz od wewnątrz szyby więc mycie i czyszczenie zewnętrzne nic nie pomagało.

 

Z każdym dniem zabrudzenie drażniło mnie coraz bardziej, aż w końcu zdecydowałem się coś z tym zrobić. Szukając w internecie informacji zorientowałem się, że to nie tylko mój problem. Znalazłem kilka filmów na Youtybe i postanowiłem wykonać czyszczenie ekrany w Imac -u samodzielnie. Jak się okazało nie był to zbyt dobry pomysł.

Wyposażyłem się w zestaw do zdejmowania szyb na allegro ale brak doświadczenia sprawił, że podczas demontażu zbiłem szybę czołową co doprowadziło mnie do niemałej frustracji.

Mimo tego, iż komputery Apple są naprawdę porządne i w pracy dziennikarskiej, raczej ciężko je zamienić na PC, uważam że w tym względzie Apple popełniło drobny błąd konstrukcyjny. Zacząłem się zastanawiać czy nie było to celowe działanie, aby wszystkie naprawy wykonywać w serwisie Apple.

Jak się okazało na rynku usług bez większego problemu można znaleźć Serwis Apple - macdoctor.pl  gdzie koszt takiej usługi waha się od 100 do 200 zł zależnie od modelu i stopnia zabrudzenia. Polecam więc korzystać z usług serwisu ponieważ sami możemy narobić sobie dodatkowych problemów.