Dziecięce aplikacje

                Aplikacje dla dzieci nie tylko zajmują, ale również uczą. Dlatego też dzisiaj przedstawimy kilka przydatnych propozycji, które możesz zaproponować dziecku w czasie podróży.

                Pou to darmowa propozycja na Androida oraz iOS. Propozycja bardzo ciekawa i co ważniejsze, działa intuicyjnie. Całość napisana jest w języku angielskim, jednak konstrukcja gry pozwala na zabawę bez znajomości tego języka. Pamiętamy jeszcze Tamagotchi? Opieka nad wybranym pupilem, karmienie, tresura, głaskanie oraz inne zadanie to coś, z czym dziecko spotka się tutaj. Za wersję na iOS zapłacimy 1,79€. Wersja na Android jest całkowicie darmowa.

 

                Dumb Ways to Die to kolejna bardzo interesująca propozycja. Do wyboru mamy bardzo wielu bohaterów, którzy uczestniczyli w kampanii społecznej mającej miejsce w serwisie YouTube (zapewne każdy, kto w Internecie siedzi dobrze ich kojarzy). Tematyka jest dokładnie ta sama i wszystkiego towarzyszy ta sama ścieżka dźwiękowa. Aplikacja to seria krótkich mini-gier w których dziecko popisze się zręcznością, refleksem oraz szybkością. Dlaczego warto? To Die przestrzega przed niebezpiecznymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się codziennie.

                Toca Mini, gra stworzona przez firmę Toca Boca (kolejna, która z pewnością nas zadziwi) to kreatywność połączona z doskonałym przemyśleniem. Zabawa polega na tworzeniu postaci trójwymiarowej złożonej z bardzo wielu elementów – gra wciąga na wiele godzin, więc można ją wykorzystać w czasie długich i dalekich podróży. Wszystkie szczegóły bohatera dzieci wybierają same. Wersja na Androida kosztuje dokładnie 10 zł, a na iOS 2,69€.

                Był sobie człowiek – zapewne każdy z nas pamięta serię bajek i ciekawie przygotowane materiały. Aplikacja to w całości dograna polska wersja gry planszowej z elementami RPG. Pozwala na grupową zabawę z limitem do czterech graczy. Do wyboru mamy ośmiu bohaterów, którzy oczywiście występowali w bajce pod tym samym tytułem. Oferuje 529 pytań-ciekawostek z różnych epok -starożytności, średniowiecza, czasów nowożytnych oraz XX wieku. Mamy też 36 zadań do wykonania. Aplikacja darmowa.

                Rzepka - Julian Tuwim, czyli wszystkim znana bajka połączona z ciekawymi grami edukacyjnymi oraz elementami interaktywnymi. Wiersz Juliana Tuwima to jeden z ulubionych wierszy dzieci. Bardzo kolorowa oprawa, bajkowy klimat i lektor Piotr Fronczewski czarujący maluchy swoim głosem. Cena aplikacji to 5,99 zł. Tu warto wspomnieć o kolejnej aplikacji z Tuwimem, a mianowicie Abecadło. Julian Tuwim. Alfabet i nauka pisania”Abecadło. Julian Tuwim. Alfabet i nauka pisania” - aplikacja edukacyjna, zapoznaje dzieci z treścią utworów, ale również uczy przez zabawę – puzzle, nauka pisania, gierki. Koszt to 3,79 zł.

                City of Secrets jest polską przygodówką, która spodoba się każdemu dziecku. Bohaterem gry jest sympatyczny i mądry pies – Reksio. Ciekawy humor, ciekawa przygoda całkowicie za darmo.

                Ostatnia propozycja to ABC..Uczę się – aplikacja darmowa, korzysta z książek Hachette. Dziecko przez zabawę bardzo szybko nauczy się cyferek, literek, słów na podstawie sytuacji z życia codziennego. Warto zapoznać się z tą propozycją.

 

Szalony dentysta to bardzo znana i jednocześnie prosta gra w której chodzi oczywiście o wyrywanie zębów. Zabawa w dentystę nie musi być wcale krwawa – tu jest zupełnie odwrotnie. Bardzo wielu rodziców chwali sobie tego rodzaju rozwiązanie, jako zachętę do odwiedzin dentysty. Brutalności nie ma żadnej, gra jest fajna i spokojna. Aplikacja całkowicie darmowa i chwalona przez bardzo wielu rodziców i dzieci.

                Tom & Jerry - Znajdź Ser na Androida. Bohaterzy to wszystkim od dawna znany duet, złożony ze złośliwej myszy i nierozgarniętego kota. Gracz wciela się w postać myszy - Jerry'ego, który ma za zadanie odnaleźć ukryty na planszy ser. Musimy jednak uważać na zastawione pułapki, które przygotował dla nas Tom. Dziecko na pewno będzie zachwycone wirtualna przygodą i z pewnością zajmie je na długo. Aplikacja jest darmowa.

                Pociąg ze zwierzątkami jest grą animowaną, skierowaną do najmłodszych użytkowników od 1 do 3 lat. Dzieci mogą zwierzątek dotykać, patrzeć jak jadą pociągiem i obserwować śmieszne i nietypowe reakcje. Animacje to nie tylko ruch zwierzątek, ale również dźwięki, dzięki którym dzieci uczą się odgłosów zwierząt uczestniczących w podróży. Gra jest banalnie prosta, ponieważ skierowana jest do najmłodszych dzieci. Ta propozycja również jest darmowa.

                Petting Zoo dla pasjonatów zwierzęcych sytuacji. Aplikacja to 21 ręcznie narysowanych obrazków, które po dotknięciu przez dziecko zamieniają się w ciekawe animacje. Wszystkie obrazki stworzył znany grafik Christoph Niemann. Na każdej stronie książeczki znajduje się rysunek zwierzęcia, który ożywa – dziecko może kontrolować ruchy zwierzęcia dotknięciem. Innowacyjna aplikacja stworzona została z myślą o najmłodszych użytkownikach. Dostępna w cenie 9,92 zł na Androida oraz 2,69€ na iOS.

                Kolejna aplikacja, która cofa nas w czasie - Hugo Retro Mania. Pamiętamy telewizyjne gry Hugo? Dzisiaj nasz bohater wraca! Gra bardzo ciekawa, ale szczegółów lepiej nie zdradzać. Przeznaczona dla dzieci młodszych oraz starszych, z bardzo ładną grafiką. Aplikacja jest jak większość – darmowa na Androida, na iOS kosztuje 0,89€.

                Elektroniczny Mózg to aplikacja napisana pod iOS. Elektroniczny mózg pozwoli dziecku posiąść wiele umiejętności. Dodatkowo program pobudza wyobraźnię, ćwiczy pamięć, koncentrację oraz spostrzegawczość. Rozwiązywanie prostych zadań z dziedziny matematyki pozwoli dzieciom uczyć się w czasie ciekawej zabawy. Koszt aplikacji to dokładnie 2,69€.

                Myszka Flinka dla iOS to książeczka interaktywna w języku polskim i zabawy edukacyjne dla dzieci – pierwsze słowa oraz nauka czytania będą z tą aplikacją zdecydowanie łatwiejszymi zadaniami. Spotkamy tu sympatycznych bohaterów, mnóstwo ciekawych przygód oraz inne szczegóły. Mnóstwo kolorów, ciekawy głos lektora to ciekawa zabawa dla każdego dziecka. Cena 0,89€.

                Jak widzimy aplikacje nie muszą zabierać czasu, ale potrafią również nauczyć malucha bardzo wielu rzeczy. Przeznaczone zarówno dla młodszych oraz starszych dzieci. Nauczmy się zatem dobrze korzystać z naszych urządzeń mobilnych. Wszystkie aplikacje znajdziemy bez problemu w swojej wyszukiwarce internetowej. Pamiętajmy tylko o tym, że dziecko nie powinno godzinami siedzieć przed monitorem, ani z urządzeniem mobilnym w ręku.